W poniedziałek 31 października został zamknięty jeden z najdłużej działających w Pszczynie i zarazem najstarszy sklep na osiedlu Piastów „Delikatesy Centrum – ASCONA”

Sklep ten działał niemalże od początku istnienia naszego osiedla, starsi mieszkańcy z pewnością pamiętają jak w latach 80-tych i 90-tych robili w nim zakupy stojąc w długich kolejkach nieraz obchodząc się smakiem z powodu małej dostępności artykułów spożywczych. Przy okazji zakupów w „ASCONIE” zostały również zawarte pierwsze znajomości międzysąsiedzkie nowych mieszkańców osiedla Piastów.

W chwili obecnej sklep jest w trakcie likwidacji, demontowane są meble, chłodnie oraz inne urządzenia niezbędne do prowadzenia takiego sklepu, warto zaznaczyć że bez pracy została załoga sklepu składająca się z kilkunastu osób, niektóre z nich pracowały tam niemalże od początku funkcjonowania placówki. Jakie losy czeka lokal w którym od ponad trzydziestu lat mieścił się sklep? Na te pytanie z pewnością poznamy odpowiedź w najbliższych tygodniach, budynek jest własnością Pszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej więc można się spodziewać że nowy najemca zostanie wyłoniony w drodze przetargu, otwartą kwestią jest również pytanie czy nadal będzie tam prowadzona działalność handlowa? Na odpowiedź pozostaje nam czekać do chwili wyłonienia nowego najemcy lokalu, jeżeli oczywiście znajdzie się chętny do prowadzenia działalności.