Już szósty rok spotykają się w „13” w Pszczyńskim Centrum Kultury osoby, które lubią piękne polskie słowo poetyckie w wersji recytowanej i śpiewanej.

Niedługo obchodzić będziemy swoisty jubileusz – 50 spotkanie z cyklu „Poezja i muzyka pod 13”. Tych, którzy chcieliby prześledzić poprzednie spotkania, zobaczyć, jak one wyglądają, zorientować się w repertuarze, posłuchać fragmentów programów, odsyłamy na stronę internetową Pszczyńskiego Centrum Kultury.

         Tym razem (w styczniu) chcemy zaprosić na wieczór poświęcony twórczości artysty krakowskiego, Grzegorza Turnaua.

Ten polski artysta, aranżer, pianista, kompozytor wokalista i poeta, wykonawca    poezji śpiewanej stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny. W swoich piosenkach Turnau wykorzystuje teksty czołowych polskich poetów XX wieku. Turnau wypracował łatwo rozpoznawalny, indywidualny styl, charakteryzujący się precyzją kompozycyjną i nienagannym, eleganckim wykonawstwem, wyróżniającym się zwłaszcza w partiach wokalnych.

Wydał 14 albumów solowych, 2 koncertowe, 5 duetów, ponad 30m singli, wziął udział w 30 teledyskach, otrzymał ponad 30 nagród i wyróżnień.

         W tym roku (w lipcu) artysta obchodził będzie swoje 50 urodziny. Warto więc choć na chwilę pochylić się nad jego twórczością. Przygotujemy dla Państwa znane i mniej znane utwory tego niebanalnego twórcy. Na ten z pewnością ciekawy, nastrojowy, poetycki i emanujący ciepłem oraz pięknem słowa i muzyki Grzegorza Turnaua wieczór zapraszamy w piątek 20 stycznia na godzinę 18.00 do „13”! w Pszczyńskim Centrum Kultury!!!

Warto przy filiżance dobrej kawy spędzić trochę czasu z utworami znanego wszystkim twórcy!

Będzie miło, sympatycznie i klimatycznie!