W czwartek 20 kwietnia 2017 r. rozpoczął się montaż stacji samoobsługowych wypożyczalni rowerowych, jedna z nich jest montowana na naszym osiedlu przy placu zabaw na ul. Dobrawy.

W tej chwili trwają prace związane z montażem urządzeń obsługujących wypożyczalnie oraz konfiguracja systemu, otwarcie wypożyczalni Pszczyńskiego Roweru Miejskiego nastąpi w piątek 28 kwietnia. Oprócz stacji rowerowej zlokalizowanej na naszym osiedlu będą dostępne również 3 inne punkty zlokalizowane w pobliżu dworca PKP, na rynku w okolicy Bramy Wybrańców oraz na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące.

W każdej ze stacji dostępnych będzie po 10 rowerów. W celu wypożyczenia jednośladu, będzie trzeba dokonać rejestracji w systemie przez dedykowaną stronę internetową lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji, następnie należy dokonać przedpłaty przez telefon lub bezpośrednio na stacji. Jak informuje Urząd Miejski, pierwsze 30 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne.

W tym roku system samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich będzie miał charakter pilotażowy i będzie uruchomiony w okresie pięciu miesięcy, począwszy od 28 kwietnia do końca września 2017 r.

oficjalna strona internetowa <- kliknij w link

oficjalny fanpage na facebooku <- kliknij w link