Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Poezja i muzyka pod 13”. Po raz pięćdziesiąty dziewiąty spotkamy się z twórczością wspaniałych polskich poetów i posłuchamy pięknych nastrojowych piosenek.

Tym razem proponujemy Państwu niesamowity wieczór pod tytułem „ Kolorowo, nastrojowo, nostalgicznie czyli najpiękniejsze teksty o jesieni”.

„Lubię jesień… Jesień jakby usprawiedliwia depresję, jesienią nie trzeba być młodym, zdrowym, aktywnym jak latem, jesienią można sobie popłakać, jesień to pora ludzi samotnych”. (Paweł Pollak)

O samotności jesienią, pięknych kolorach, nostalgicznym nastroju, walce z depresją, jesiennych rozstaniach i jesiennej miłości oraz innych uczuciach, które towarzyszą nam w listopadzie, traktują przygotowane przez nas wiersze Adama Asnyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Bolesława Leśmiana, Edwarda Stachury. Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej i innych znanych poetów.

Towarzyszyć im będą piosenki z pięknymi poetyckimi tekstami. Nie zdradzimy w tej chwili, jakie to będą utwory, uchylimy jedynie rąbka tajemnicy, że pochodzą z repertuaru takich wykonawców, jak Piotr Szczepanik, zespół „Pod Budą”, grupa „Lombard”, „Czerwone Gitary”, Elżbieta Adamiak, zespół „Łzy”, Zdzisława Sośnicka i wielu innych. Przypominamy, że w trakcie spotkania zostanie rozwiązany konkurs poetycki „Świat poezją malowany” organizowany przez Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie, a zwycięzcy otrzymają nagrody i zaprezentują wyróżnione wiersze.

Obiecujemy, że będzie naprawdę nastrojowo i nostalgicznie, dlatego zapraszamy w piątek 24 listopada na godzinę 18.00 do „13”. Przy filiżance dobrej kawy będziemy delektować się pięknymi tekstami o jesieni.

ZAPRASZAMY!!!