Nadchodzące Święta to czas szczególny. Przygotowania trwają w każdym domu już od dłuższego czasu. Zakupy, sprzątanie, gotowanie, pieczenie, przygotowywanie prezentów.

Mamy nadzieję, że w tym jakże pracowitym dla wszystkim okresie znajdziecie Państwo godzinkę, żeby spotkać się z nami na specyficznej uczcie duchowej.          Pragniemy bowiem zaprosić Was na wieczór z polską poezją w świątecznej atmosferze. Święta wyzwalają w nas wszystkich pozytywne uczucia i o nich właśnie chcemy opowiedzieć. Przygotowaliśmy nastrojowe wiersze o miłości, przyjaźni, samotności, powrotach do domu, tęsknocie za bliskimi, radości i zadowoleniu z każdej wspólnie spędzonej w te dni chwili.

„Razem być w ten czas czyli czyli najładniejsze teksty w świątecznym nastroju” to tytuł sześćdziesiątego już spotkania z cyklu „Poezja i muzyka pod 13”. Zaprezentujemy wiersze Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Anny Kamieńskiej, Czesława Miłosza. Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Maryli Wolskiej i wielu innych wybitnych polskich poetów w znakomitej interpretacji naszych recytatorów. Do tego piękne nastrojowe piosenki (między innymi Piotra Rubika, Seweryna Krajewskiego, Ryszarda Rynkowskiego, SDM i inne) o tym wszystkim, co ważne w te grudniowe dni.

Zapraszamy serdecznie w piątek 22 grudnia na godzinę 18.00 do „13” w Pszczyńskim Centrum Kultury i mamy nadzieję, że znajdą Państwo dla nas chwilę w tym dniu, abyśmy mogli razem z Wami cieszyć się radością, nadzieją i miłością z polską poezją w tle. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa w „13” i zaprezentować to, co przygotowaliśmy. Czekamy jak zawsze z filiżanką kawy, herbaty i czymś słodkim oraz z miłym uśmiechem i wspaniałym repertuarem.

A jeśli przy okazji pamiętać będziecie o puszce karmy dla bezdomnych psów i kotów z „Arkadii” to nasze szczęście będzie podwójne.

ZAPRASZAMY!!!