Miło nam zaprosić na rozpoczęcie kolejnego sezonu spotkań z pięknym polskim słowem poetyckim. Nasz projekt zaczęliśmy w 2011 roku i realizujemy go nieprzerwanie do dziś.

Po raz sześćdziesiąty szósty przedstawimy Państwu najładniejsze teksty polskich poetów w wersji  recytowanej i śpiewanej. Wrześniowe spotkanie zatytułowaliśmy „Reminiscencje słowno – muzyczne”, gdyż chcemy podsumować VII sezon oraz zaproponować nowe tematy i nowy repertuar.

W siódmym sezonie odbyło się 10 spotkań, a ich tematyka była bardzo różnorodna. Ponieważ to, co i jak prezentowaliśmy, cieszyło się wielkim uznaniem ze strony naszych gości, postanowiliśmy co nieco przypomnieć, a także przedstawić utwory, które z różnych powodów nie znalazły się w programie konkretnego wieczoru.

Zapraszamy zatem w piątek 21 września o godzinie 18.00 do „13”, aby razem z nami odbyć małą sentymentalną podróż literacką, w trakcie której recytatorzy i wokaliści zaprezentują wybrane przez siebie teksty. Pojawią się więc wiersze Adama Asnyka, Mariana Hemara, Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Anny Kamieńskiej, Jonasza Kofty. Towarzyszyć będą wokaliści ze swoimi ulubionymi piosenkami z poszczególnych wieczorów. Planujemy też na koniec oddanie hołdu niedawno zmarłej Korze Jackowskiej, która okazała się nie tylko zdolną wokalistką, ale także niesamowitą poetką.

Zapraszamy serdecznie i czekamy na Państwa, jak zwykle, z dobrą kawą i herbatą oraz pysznymi ciasteczkami.