Chcielibyśmy zaprosić Państwa na kolejne, sześćdziesiąte siódme  już, spotkanie z twórczością polskich poetów. Tym razem będzie trochę patriotycznie, gdyż postanowiliśmy w ten sposób dołączyć do obchodów setnej rocznicy odzyskania nieodległości przez Polskę i zaprosić do wysłuchania utworów, których głównym przesłaniem będzie pokazanie piękna naszej wolnej ojczyzny.

W repertuarze wieczoru pojawią się zatem wiersze Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Wincentego Pola, Marii Konopnickiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Mariana Hemara, Wisławy Szymborskiej i kilku jeszcze poetów, którzy w różny sposób o miłości do ojczyzny mówili. Recytatorzy postarają się o to, aby oddać uczucia i nastrój oraz wymowę tych tekstów.

Wokaliści natomiast zaprezentują piosenki, w których dużo będzie o świadomości narodowej, pięknie polskiego krajobrazu, trosce o kondycję ojczyzny. Nie zdradzę tutaj szczegółów, ale zapewniam, że piosenki są piękne, mądre, nastrojowe, pochodzą z repertuaru bardzo znanych polskich wokalistów.

Październikowe spotkanie pod „13” będzie również okazją do poznania zwycięzców konkursu poetyckiego „Świat poezją malowany” organizowanego od wielu lat przez naszą Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie w piątek 12 października 2018 roku na godzinę 18.00 do „13”. Czekamy jak zwykle z pyszną kawą i herbatą!