„Dla tych którzy odeszli w nieznany świat, płomień na wietrze kołysze wiatr”.
(Danuta Gellnerowa)
Listopad jest miesiącem zadumy. Dlatego listopadowe spotkanie zatytułowaliśmy: ”Ich już nie ma między nami czyli twórczość tych, którzy odeszli zbyt wcześnie”. Chcemy pochylić się nad spuścizną ludzi kultury i sztuki, którym nie dane było zbyt długo cieszyć się życiem. Na przestrzeni wieków pojawiali się różni twórcy – poeci, pisarze, kompozytorzy i przyczyniali się swoimi dziełami do rozwoju naszej kultury. Niestety, odeszli w bardzo młodym wieku lub w pełni sił twórczych. Pamiętamy o nich przy różnych okazjach – rocznicach, świętach i innych wydarzeniach. W trakcie listopadowego spotkania z „Poezją i muzyką pod 13” przedstawimy Państwu twórczość tylko niektórych z nich.

W repertuarze wieczoru pojawią się wiersze Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Małgorzaty Hillar, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Rafała Wojaczka, Edwarda Stachury i wielu innych polskich poetów. Muzyczną oprawę stanowić będą piosenki z  tekstami Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty oraz muzyką Jarosława Kukulskiego, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego (i innych autorów i kompozytorów).

Mamy nadzieję, że będzie to kolejny niezapomniany wieczór pełen pięknych tekstów i wspaniałej muzyki. Recytatorzy i wokaliści postarają się o stworzenie miłej atmosfery i sympatycznych wrażeń.

          Tym razem wyjątkowo zapraszamy Państwa w poniedziałek 19 listopada br. na godzinę 18.00!