W styczniu zapraszamy serdecznie na dwa koncerty: „Popołudnie dla najmłodszych” i „Poezja i muzyka pod 13”.

W środę 16 stycznia o godzinie 17.00 chcielibyśmy zobaczyć najmłodszych widzów (wraz z opiekunami oczywiście) i zaprosić ich do wspólnej zabawy z wierszami i piosenkami typowo karnawałowymi, bo koncert nosi tytuł „Karnawału czas”. Zaplanowaliśmy kilka sympatycznych piosenek, przy których można będzie potańczyć i kilka miłych wierszyków chwalących taniec, muzykę i śpiew. A to wszystko z wykonaniu młodych wokalistów.

Jak zwykle postaramy się przygotować też skromny słodki poczęstunek dla naszych miłych gości. Przypominamy, że styczniowe spotkanie będzie już 22, jakie organizujemy dla najmłodszych. Zmieniliśmy tylko nazwę cyklu z „Dzieci dzieciom” na „Popołudnie dla najmłodszych”, natomiast zasada pozostała taka sama – wiersze i piosenki, przy których można się świetnie bawić, ale także i czegoś nauczyć. Zapraszamy zatem w środę 16 stycznia na 17.00 do „13” w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Natomiast w piątek 18 stycznia na godzinę 18.00 zapraszamy tych, którzy lubią piękne polskie słowo poetyckie w wersji recytowanej i śpiewanej, na kolejny 70 już wieczór z cyklu „Poezja i muzyka pod 13”. Tym razem przygotowaliśmy program iście karnawałowy – „W rytmie walca czyli utwory na 3/4”. Walc od wielu wieków fascynuje wielu kompozytorów i jest inspiracją do tworzenia kolejnych utworów. Będą więc przepiękne wiersze traktujące o tym wspaniałym tańcu (m.in. Czesława Miłosza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Rafała Wojaczka, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej) oraz nastrojowe piosenki o roli walca w życiu uczuciowym człowieka oraz inne w rytmie na ¾.

Czekamy zatem w piątek 18 stycznia o godzinie 18.00 z pyszną aromatyczną kawą i dobrym humorem. Zapewniamy wspaniałą atmosferę i postaramy się jak najpiękniej zaprezentować przygotowane utwory.