Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Pszczyński Finał rozpocznie się w sobotę 11 stycznia od musicalu zimowego White Xmas 2.0 w wykonaniu grupy mu-sic(!)-al ze Stowarzyszenia „take tam…” im. Artystów Międzywojnia.

W niedzielę 12 stycznia zapraszamy do Pszczyńskiego Centrum Kultury od godziny 13.00 na koncerty zespołów: Stach Bukowski, Hard Rockets, TainT oraz Rocker Soul! Między występami odbędą się pokazy grup tanecznych PCKul Tańczy oraz zajęcia i warsztaty dla dzieci z Animacje dla dzieci – Figle Migle.

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol od lat włącza się w tą inicjatywę. Oprócz bycia wolontariuszem, przekazuje ciekawe rzeczy na aukcje, z których dochód zasila konto WOŚP. W tym roku burmistrz przekazał na licytację oryginał rękopisu tekstu piosenki, którą Artur Andrus napisał i zaśpiewał w trakcie koncertu w Pszczyńskim Centrum Kultury 17 grudnia 2019 roku, podczas gali wręczenia Nagród Burmistrza w Dziedzinie Kultury. Dodatkowo chętni mogą powalczyć o pióro włodarza Pszczyny.

Wszystkie licytacje organizowane w Pszczynie dostępne są na portalu http://aukcje.pless.pl/