W związku z decyzją zarządu Nextbike Polska S.A. o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego informujemy, że spółka zapewnia, że obecna sytuacja przedsiębiorstwa nie będzie miała wpływu na realizowanie dotychczasowych umów, między innymi z gminą Pszczyna.

W ramach obowiązującej umowy od 2018 roku Nextbike Polska S.A. realizuje na terenie gminy Pszczyna usługę użyteczności publicznej pasażerskiego transportu rowerowego polegającego na umożliwieniu pobierania i zwrotu roweru w dowolnej stacji publicznego systemu rowerów miejskich. Wypożyczalnie znajdują się w sześciu punktach w gminie Pszczyna: na rynku, na Placu Zwycięstwa i Wolności, na osiedlu Piastów, na osiedlu Stara Wieś, na osiedlu Daszyńskiego oraz przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

W związku z oświadczeniem Nextbike Polska S.A.  dotyczącym przyspieszonego postępowania układowego, Urząd Miejski w Pszczynie wystąpił do spółki o informację w sprawie dalszego świadczenia usług. 20 maja otrzymaliśmy zapewnienie ze strony Nextbike Polska S.A., że prowadzona restrukturyzacja nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie wypożyczalni rowerów miejskich i umowa z gminą Pszczyna będzie realizowana.