O wspólnej organizacji komunikacji publicznej od dnia 1 lipca 2024 r. rozmawiali przedstawiciele powiatu pszczyńskiego oraz gminy Pszczyna.

W spotkaniu, które miało miejsce 18 listopada w Urzędzie Miejskim, wzięli udział m.in. Grzegorz Nogły, członek Zarządu powiatu pszczyńskiego oraz Barbara Sopot-Zembok, zastępca burmistrza Pszczyny.

– Pracujemy nad wspólną organizacją komunikacji ponieważ pozwoli to zoptymalizować rozwiązania w zakresie transportu zbiorowego na terenie gminy Pszczyna, a także powiatu pszczyńskiego. Liczymy również na korzystniejszą ofertę od przewoźników, co pomoże ograniczyć wydatki na realizację zadania. Od nowego roku do daty zakończenia umowy, którą realizuje gmina, będziemy monitorowali autobusy. Wiedza ta pozwoli opracować najkorzystniejsze rozwiązania dla mieszkańców, korzystających z transportu publicznego – informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Ustalono, że w celu realizacji zadania należy przygotować wspólny plan transportowy, a także wspólne ogłoszenie o zamiarze udzielenia zamówienia publicznego na obsługę linii komunikacyjnych. Wcześniej opracowane zostaną zasady i standardy obsługi linii, w tym ceny biletów oraz ulgi i zniżki.

– Powiat posiada przygotowaną bazę do obsługi zarówno linii powiatowych, jak i gminnych. Obecnie z Centrum Przesiadkowego każdego dnia odjeżdża ponad 180 autobusów. Dysponujemy przeszkolonym i doświadczonym personelem. Jesteśmy w stanie to prowadzić – skomentował Grzegorz Nogły, członek Zarządu powiatu pszczyńskiego.

źródło: pszczyna.pl / UM Pszczyna