19 sierpnia zakończył się okres analizy merytorycznej wszystkich, zgłoszonych projektów do tegorocznej edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że proponując kolejne zmiany w zasadach dopuszczających mieszkańców do bezpośredniego decydowania o wydzielonej części budżetu gminy, przedłużono okres konsultacji projektów z merytorycznymi komórkami i jednostkami organizacyjnymi Urzędy Miejskiego w Pszczynie. Wszystko po to, by właściwie przygotować projekty, które poddane pod głosowanie przez mieszkańców i wskazane jako istotne, mogły zostać zrealizowane bez przeszkód formalnych, merytorycznych czy finansowych”

Od 30 maja do 17 czerwca zarejestrowano 89 projektów, w tym 16 ogólnogminnych. W wyniku analizy formalnej i merytorycznej, przeprowadzonej w dniach od 30 czerwca do 19 sierpnia 2016 roku, zakwalifikowano do głosowania 13 projektów ogólnogminnych i 69 projektów lokalnych.”

w przypadku osiedla Piastów zostały złożone 2 wnioski lokalne na łączną sumę 105 785,00 zł (średnia wartość 52 892,50 zł)/do wykorzystania – 105 785,04 zł

projekt nr 72„Międzypokoleniowe Centrum Rekreacji” – rozszerzenie funkcji istniejącego placu zabaw poprzez
instalację dodatkowych urządzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wykonanie ogrodzenia – ETAP II

projekt nr 62  Wyposażenie Biblioteki Publicznej Filii nr 6 w Pszczynie – osiedle Piastów

Głosowanie na projekty w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 rozpocznie się 16.09.2016 i potrwa do 02.10.2016 głosy będzie można oddawać za pośrednictwem strony internetowej budzet.pszczyna.pl oraz tradycyjnie na kartach do głosowania. W tym roku to Przewodniczący osiedli oraz Sołtysi będą decydować  o miejscu i czasie wyborów. To Państwo, za pośrednictwem swojego gospodarza, będą mieli bezpośredni wpływ na to gdzie i kiedy chcą głosować. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie wpłynie znacząco na zwiększenie frekwencji oraz uprzystępni Pszczyński Budżet Obywatelski osobom nie korzystającym z Internetu.

W najbliższym czasie podamy szczegółowe informacje dotyczące miejsc i godzin w których będzie można oddawać głosy tradycyjnie na kartach do głosowania.