Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z „Poezją i Muzyką pod 13” które odbędzie się 14 października 2016 r. o godz. 18:00 w galerii „pod 13” która mieści się w budynku Pszczyńskiego Centrum Kultury (wejście od ul. Bednarskiej)

Najbliższe spotkanie z cyklu „Poezja i muzyka pod 13” poświęcone będzie ponownie twórczości Marka Grechuty, gdyż w październiku mija 10 lat od śmierci artysty. Dlatego postanowiliśmy jeszcze raz pochylić się nad dziełami tego wybitnego poety, kompozytora i wykonawcy.

W programie znajdą się utwory, które są nierozerwalnie związane z nazwiskiem twórcy, ale pojawią się też takie, których przeciętny odbiorca kultury nie zna i być może nigdy ich nie słyszał.

Recytatorzy i wokaliści postarają się przedstawić te teksty jak najlepiej, oddając głębię ich treści, bo przecież wszyscy wiedzą, że twórczość Marka Grechuty jest niebanalna. Obok lekkich, dowcipnych utworów o miłości, znajdziemy takie o życiu, otaczającej rzeczywistości, a nawet swoiste protest songi. Warto się w nie wsłuchać, aby stwierdzić, jak bardzo są prawdziwe i ponadczasowe.

Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo razem z nami oddać hołd temu znakomitemu artyście i skorzystacie z naszego zaproszenia.

Zapraszamy w piątek 14 października o godzinie 18.00 w „13”.
Wstęp wolny!