Z przykrością informujemy że zmarł Alojzy Cieszko – emerytowany naczelnik Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Pszczynie, były przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Piastów, wieloletni samorządowiec oraz działacz społeczny.

Alojzy Cieszko urodził się 27 kwietnia 1949 r. w Porębie. W latach siedemdziesiątych był nauczycielem wychowania fizycznego w szkołach podstawowych w Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju. Pracę w Urzędzie Miejskim w Pszczynie rozpoczął w 1975 roku na stanowisku inspektora ds. Kultury fizycznej i turystyki, a następnie kierownika Wydziału Kultury i Sportu. W 1995 r. został naczelnikiem Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa i pełnił tę funkcje do czasu odejścia na emeryturę w czerwcu 2016 roku. W latach 1994-1998 był radnym Rady Miejskiej w Pszczynie, a w latach 1995-1999 przewodniczącym Zarządu Rady Osiedla Piastów.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 3 listopada br. o godzinie 9:00, w kościele przy Parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. i M.B. Częstochowskiej w Pszczynie.

 

źródło: UM w Pszczynie, Zarząd osiedla Piastów

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Alojzego Cieszko,
na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały Człowiek, Samorządowiec oraz Przyjaciel.
Rodzinie Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy w tych trudnych chwilach.

 Członkowie byłych oraz obecnego Zarządu osiedla Piastów w Pszczynie